22 Ağustos 2013 Perşembe

Ali...


"Destan yazdılar" senin polislerin evet. Yetmedi her ettiğin şuursuz kelimeyi kendilerine vazife bilenler, ellerine sopalarını alıp, destan yazan abilerinin yanına koştu... Öyle bir destan ki, şu anda biraz vicdanı olup Ali için yas tutmayan, Ali için gözyaşı dökmeyen ev bilmiyorum ben. Böyle bir birlik beraberliği sağlamak her babayiğidin harcı değildir. O yüzden tebrik ederim seni.

Haa bak yeri gelmişken teşekkür de edeyim sana. Bir çoğumuzun hayatında turnusol kağıdı görevi de gördün. Hepimiz yolun geri kalanında kiminle nereye kadar gidebileceğimizi gördük sayende, birbirimizi yeniden keşfettik.

Biz şimdi yeni bir yoldayız ve yürüdüğümüz yoldan eminiz, biliyoruz ki düştüğümüzde tutacak dost eller var.

Üzgünüm dostum ama, iktidar olmak her zaman kazanmak demek değildir. Şimdi sen sıfırsın, biz biriz. Biz Aliyiz, biz umutla o geminin bir gün geleceğine inananlarız, biz Turgut Uyar'ın askerleri, Can Baba'nın çocuklarıyız.

O yüzden bugün Ali'ye, Medeni'ye, Abdullah'a, Ethem'e, Mehmet'e yaptıklarını unutmayacağız. O yüzden, 100 gün de geçse Berkin'in uyanacağı günü umutla bekleyeceğiz... Ne de olsa biz direnmesini iyi biliriz...

Ne demiş Turgut Baba: "Birlikte olduk mu elele aç kalsak ağlamayız biliyorum"Huysuz tarafından gönderildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder